Hard Rock Cafe Prague

+420-224-229-529
Dům U Rotta, Malé náměstí 3, Praha 1, 110 00, Česká Republika
Gladly Accepted
AAA Discount Rewards Card ARC Europe Discount Card

Hours of Operation

Restaurant Hours:

Sun - Thu 11:30AM - 12:00AM
Fri & Sat 11:30AM - 12:00AM

Bar Hours:

Sun - Thu 11:30AM - 1:00AM
Fri & Sat 11:30AM - 2:00AM

ROCK SHOP® HOURS:

Daily 10:00AM - 12:00AM

Hard Rock Cafe Prague Memorabilia

View Photos

Rhonda Smith

Basová kytara Riverhead

Basová královna Rhonda Smith dodávala Princově “New Power” generaci nenapodobitelný groove a sexy styl. Působila v jeho kapele od roku 1996 až do roku 2004 - vystupovala s ním jak na pódiích tak i ve studiu. Tato neobvyklá Riverhead basa byla jedna z jejích nejpoužívanějších nástrojů během jejího působení.

Bob Daisley

Basová kytara Hamer

Na začátku 80.let se basový kytarista Bob Daisley (Ozzy Osbourne, Rainbow, Gary Moore) na několik let přidal k britským prog-metalovým stálicím Urah Heep. Uriah Heep jsou skvělí, ale taky prostřídali nejméně 17,486 různých členů. Bob hrál právě na tuto basu v době kdy působil s mocnými Uriah Heep.

Kevin Cronin

Akustická kytara Ovation

Frontman kapely REO Speedwagon, Kevin Cronin, používal tuto akustickou kytaru na dvou turné mezi leti 1987 a 89. Naposled ji použil na koncertě v Aeronautické univerzitě Embry Riddle na Floridě. Když vešel na podium se svojí bezdrátovou kytarovou jednotkou, tak začal místní letecký radar silně narušovat jeho kytarový signál. Frustrovaný Kevin hodil kytarou a už ji nikdy nepoužil.

Michael Wilton

Kytara ESP

Každá kapela je víc “cool” když má nějaké přehláskované písmeno. To přece zjistili všechny heavy-metalové kapely už dávno. Možná bychom se měli přejmenovat na Hard Röck Cafe. Queensrÿche, prog-metalové legendy z Seattlu jsou legendy přehlásek z pacifického severozápadu a jejich unikátní teatrický heavy-rock já nám všem dobře známý. Na tento ESP Stratocaster hrál Michael Wilton s Queensrÿche jak na pódiích tak ve studiu. To je docela cööl.

Wes Borland

Upravená kytara Ibanez

Jestliže opravdu chcete, aby vaše kytara vydávala ten nejtěžší představitelný zvuk, tak z ní udělejte čtyř-strunku a použijte pár basových strun. Ale buďte opatrní, možná tím omylem zboříte celý dům. Tahle patří Wesu Borlandovi z Limp Bizkit a už s ní zbořil několik arén během jejich “Significant Other” turné. Jestli chcete vidět tuto kytaru v akci tak si pusťte k klip jejich hitovce “Nookie”.

Mick Jones

Kytara Babicz

Na tuto unikátní kytaru Babicz hrál Mick Jones během koncertu v Hard Rocku v Lake Tahoe, kde Foreginer hráli speciální akustický set. Po koncertě nám Mick tuto kytaru daroval. Díky Micku!

Judy Collins

12-ti strunná kytara Nathan Sweet

Judy Collins (a její sladký hlas) je jednou ze zásadních postav vývoje americké folkové muziky - stejně jako Bob Dylan či Joan Baez. Její zásadní přínos spočíval v představení hudby Leonarda Cohena, Phile Ochse či Randyho Newmana širšímu publiku v šedesátých letech. Byla inspirací pro Crosby, Sillse a Nashe, resp. jejich “Suite: Judy Blue Eyes”. Na tuto nádhernou 12-ti strunnou kytaru značky Nathan Sweet hrála při koncertě v Hard Rock Cafe New York v roce 1997.

Paul Butterfield

Kytara Guild

Chicagský harmonikový fenomén Paul Butterfield sice k sobě přibíral ty nejlepší společníky, aby zapojili své elektrické kytary (mezi nimi Mike Bloomfield či Elvin Bishop), ale i on sám byl velmi zručná kytarista. Tato kytara značky Guild byla Paulova vlastní.

Billy Duffy

Kytara National Studio ze 60.let

Billy Duffy, kytaristy kultovní kapely The Cult, moc dobře věděl jak si vybrat tu nejzajímavější kytaru. Tato stařičká kytara značky National Studio je příkladem klasické Americké elektrické kytary ze 60.let. Billy ji vlastnil a v 90.letech na ní hrál.

Mick Ralps

Re-edice Gibson Les Paul ’59

Známý britský kytarista Mick Ralps hrál s téměř všemi kapelami - od Mott the Hoople, přes Davida Gilmoura až po Bad Company. Pro classic-rockovou scénu 70. let byl tak zásadní, že bez jeho vlivu by sedmdesátá léta možná neměli ani takový dopad jako mají dnes. Když se v roce 2004 přidal k turné Mott the Hoople, tak si jako hlavní kytarou se sebou vzal tuto nádhernou re-edici Gibsona Les Paul z roku 1959. Tato kytara je k vidění například na živém záznamu “Just Another Night”.

Tom Petersson

12-ti strunná Basová Kytara Waterstone

Jestliže chcete vytvořit opravdu hodně hluku, tak si pořiďte takovouhle krásnou dvanácti-strunku značky Waterstone. Tom Petersson z Cheap Trick se vždy vyžíval v multi-strunných basových kytarách a inspiroval hned několik velikánů své doby včetně Jeff Amenta z Pearl Jam. Tuto používal Tom jak ve studiu tak i při živých vystoupení.

Noel Gallagher

ES-335

Oasis ve svém videu k “All Around The World” z roku 1998 vytvořili jakousi vizuální kombinace Žluté Ponorky a animací Monty Python. Je to skutečně neuvěřitelný klip. Noel Gallagher na tuto kopii kytary ES-335 hrál právě v tomto videu.

Velvet Revolver

Podepsaný Gibson Les Paul

Po událostech hurikánu Katrina se Velvet Revolver vydali do Hard Rock Live v Orlandu a odehrál památný benefiční koncert, na kterém se objevil i Brian Johnson z AC/DC. Spolu s Velvet Revolver si “střihnul” jejich verzi “Rock and Roll” od Led Zeppelin. Takže ve skutečnosti, to bylo asi takhle: zpěvák AC/DC stojící na pódiu s Guns ’n’ Roses a zpívající songy Led Zeppelin. Jestli vám ani tohle nepřijde skvělé, tak asi potřebujete odbornou pomoc. Po koncertě se všichni sešli a podepsali tohoto Gibsona Les Paul.

Brian May

Košile

Brian May je astro-fyzik. Ale opravdu. Je ale rovněž jeden z nejzajímavějších kytaristů všech dob. A taky se umí oblékat. Když se Queen, po smrti Freddyho Mercuryho, navrátili, vybrali si jako nového zpěváka Paula Rodgerse. Vybrali zpěváka se svou vlastní historií a s hlasem, který vůbec nezní jako Freddie, což ale byla poněkud zajímavá kontribuce Freddiho odkazu a hudbě Queen. Když hráli v Hyde Parku v roce 2005, tak si Dr. Brian May, C.B.E., oblékl tuto extravagantní košili.

John Wetton

Zon Bass

Když se členové Yes, King Crimson a ELP dali dohromady a v roce 1981 založili kapelu Asia, tak poprvé představili světu koncept “superkapely”. Jejich samozvané první album vylétlo na první příčku hitparády, zůstalo tam celých 9 týdnů, a představilo světu hitovku “Heat Of The Moment”. Pod vedením Johna Wettona, byli Asia odplatou hudebním kritikům, kteří v době punk-rocku považovali skutečné hudební dovednosti jako nerelevantní. V roce 2006 se dali znovu dohromady a vyprodali celé světové turné. Na tuto basovou kytaru hrál John Wetton právě během tohoto turné.

Bob Dylan

Ručně psaný setlist

Zde je skvělý kus historie Boba Dylana, který jsme získali od jeho dlouhodobého kamaráda a kytarového technika - Cesara Diaze. Na to, že tento set-list pochází z roku 1989, tak je napěchovaný klasickými melodiemi - “Just Like A Woman”, “Tanged Up In Blue”, “Maggie’s Farm” a “Highway 61”. Skvělý set.

Chad Smith

Kombinéza

Zde je další kousek Chada Smithe z období Stadium Arcadium tour. Tyto červené “montérky” nosil přímo na pódiu - utrhl si ale rukávy, aby mohl svým bicím dát pořádně zabrat.

ZZ Top

Kytara Hondo Coyote

Ke svému ikonickém vousatému vzhledu se dostali naprostou náhodou - po dvou letech pauzy se kytarista Billy Gibbons a basista Dusty Hill sešli a zjistili, že si oba shodou náhod nechali narůst plnovous. Stejně jako plnovousy je vystihuje i hitovka “Sharped Dressed Man” z roku 1983, nebo taky knírek jejich ironicky pojmenovaného bubeníka Franka Bearda. Jejich první blues-boogie album vyšlo v roce 1970 a i 34 let poté, když vstupovali do síně slávy, tak byli stále v originální sestavě. Tato kytara Hondo Coyote je podepsána celou kapelou.

Slevy a Akce